sayfa-img

Kiralama Sözleşmesi

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ 

TARAFLAR VE AMAÇ

Bu sözleşme ; ''VİLLAYI/DAİREYİ/APARTI'' kiralayan (bundan böyle '' MÜŞTERİ'' olarak anılacaktır) ile ''VİLLAYI/DAİREYİ/APARTI'' kiraya veren (bundan böyle ''VİLLA ÇARŞISI'' olarak anılacaktır) arasında başlangıç ve bitiş tarihleri önceden belirli bir süre için ''VİLLAYI/DAİREYİ/APARTI'' kiralanması amacı ile yapılmıştır. ''www.villacarsisi.com'' internet sayfasından ilan edilen ''villalarımızdan/dairelerimizden/apartlarımızdan''dan herhangi birine internet sayfamız üzerinden veya telefon yolu ile veya elektronik posta yolu ile rezervasyon yaptıran müşteri beraberindekiler ağağıdaki şartları peşinen kabul etmiş sayılırlar. Aşağıdaki şartların herhangi birine aykırı davranış, ''VİLLA ÇARŞISI''ya, rezervasyonu tek taraflı olarak iptal etme, müşterinin villayı/daireyi/apartı terk etmesini isteme, alınan kapora, depozito kira bedelini iade etmeme, ve ödenmemiş olan kira bedellerinin tamamını talep etme hakkını verir.

REZERVASYON VE ÖDEME

Villalarımıza/Apartlarımıza/Dairelerimize internet sayfamızda bulunan rezervasyon formu veya SMS veya telefon yolu veya elektronik posta yolu ile ön rezervasyon yapılabilmektedir. VİLLA ÇARŞISI, kiralamak istediniz Villa/Apart/Daire kiralayacağınız tarihlerinizi belirtip, sizden gerekli ulaşım ve fatura bilgilerinizi alarak ön kiralama işleminizi yapar. VİLLA ÇARŞISI, Ön kiralama yapıldıktan sonra villa/apart/daire için toplam ödenecek ücretin %30'unu kapora ödemesi olarak almaktadır. Kapora, ön kiralama yapıldıktan sonra 1 (bir) iş günü içerisinde ödendiği takdirde villa/apart/daire adınıza rezerve edilerek bekletilir. Ödemeniz gereken kapora tutarı ve banka hesap numaralarımız, ayrıca elektronik posta yolu ile veya SMS yolu ile veya telefon yolu ile tarafınıza bildirilecektir. Kaporanın 1 (bir) iş günü içinde Havale, EFT, ve yine site üzerinden Kredi Kartı ile ödeme yapılabilecektir. Kaporanın teslim alındığından en geç 1 iş günü içerisinde tarafınıza yazılı olarak Villanın/Apartın/Daire'nin kiralama onayı gönderilecektir. Kaporanın yatırılmaması durumunda VİLLA ÇARŞISI, müşteriye bilgi vermeden ön rezervasyonu iptal etme ve villaya/aparta/daireye başka rezervasyon alma hakkını kullanabilecektir. Villanın/Apartın/Daire'nin geriye kalan ücretini sözleşme yapıldıktan ve Villanın/Apartın/Daire'nin kontrolleri yapılıp, Villa/Apart/Daire tesliminde peşin olarak (nakit) alınır. Yine VİLLA ÇARŞISI, müşteriye kiralananı eşyalı olarak teslim edilmesi sebebiyle eşyaların kırık, dökük, hasar, kayıp, zayi, vs olmasına karşın 500 TL/1000 TL hasar depozitosu almakta olup bu depozito Villa/Apart/Daire tesliminde peşin olarak (nakit) alınır. Hasar depozistosu müşterinin çıkışında demirbaşların sayımından sonra eksik olmaması durumunda müşteriye iade edilecektir. Yukarıdaki sebeplerle oluşabilecek mağduriyetlerin önlenebilmesi için bu miktarların Villaya/Aparta/Daireye giriş günü nakit olarak yanınızda hazır edilmesi önemle hatırlatılır.

VİLLAYA/APARTA/DAİREYE GİRİŞ/ÇIKIŞ

Rezervasyon başlangıç günü villaya/aparta/daireye giriş saati, en erken 16:00'dır, en geç 20:00'dır. Müşteri, belirtilen saatler dışında villaya/aparta/daireye giriş yapamaz, belirtilen en geç giriş saatinden sonra gelmesi durumunda villaya/aparta/daireye bir gün sonra sabah VİLLA ÇARŞISI'nın mesai başlangıcında (09:00) giriş yapabilir. Müşterinin belirtilen saatten önce veya belirtilen saatten sonra konaklamasından, konaklama yeri bulamamasından kaynaklanan sorunlardan, gece konaklamasından, konaklama yeri bulamamasından vs. problemden VİLLA ÇARŞISI kesinlikle sorumlu tutulamaz. Müşterinin geceyi geçirebileceği yeri kendi bulması ve konaklama ücretini kendi ödemesi gerekmektedir. VİLLA ÇARŞISI bu gibi durumlardan sorumlu tutulamaz. Rezervasyon sonunda villadan/aparttan/daireden ayrılış saati tüm bölgelerimiz için, en geç sabah saat 10:00'dur. Sabah saat 10:00 da müşterinin villayı/apartı/daireyi hiç boşaltmamasından veya geç boşaltmasından kaynaklanan problemlerden, zararlardan, mağduriyetten vs. tüm olumsuzluklardan müşteri birebir sorumludur ve bu olumsuzluklardan ortaya çıkabilecek VİLLA ÇARŞISI'ın her türlü maddi zararlarını karşılayacaktır. Seyahat planlarının her iki tarafın da mağdur olmaması için bu saatlere göre yapılmasını önemle hatırlatırız. Erken çıkış yapılmak istenmesi durumunda VİLLA ÇARŞISI'a 24 saat önceden bilgi verilmesi gerekmektedir. Yoğunluk nedeni ile villa/apart/daire kontorlü yapılamdan müşterinin villadan/aparttan/daireden çıkış yapması durumunda hasar depozitosu müşterinin bildireceği bir banka hesabına gönderilecektir, gönderim masrafları hasar depozitonun içinden ödenecektir. Müşterinin kendi isteği ile villayı/apartı/daireyi erken terk etmesi durumunda müşteriye konaklama ücreti için herhangi bir para iadesi yapılmayacaktır.

VİLLA/APART/DAİRE KAPASİTESİ

Villalarımıza/Apartlarımıza/Dairelerimize internet sayfamızda belirtilen kapasitenin üzerinden ya da rezervasyon yapılırken belirtilen kişi sayısının üzerinde misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. (Çocuklar ve bebekler de dahildir.) Rezervasyon kesinleştikten sonra müşteri tarafından kişi sayısında bir değişiklik yapılmak istenirse,VİLLA ÇARŞISI'a yazılı olarak başvurulacak ve villanın/apartın/dairenin kapasite durumuna göre VİLLA ÇARŞISI'ın uygun gördüğü takdirde bu değişiklik onaylanabilecektir. VİLLA ÇARŞISI müşteriden ilave ücret talep edebilecektir. Villaya/Aparta/Daireye giriş yapıldıktan sonra rezervasyon listesinde belirtilen misafirlerin dışında villaya/aparta/daireye misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. Aksinin tespit edildiği durumlarda VİLLA ÇARŞISI, misafirlerin villayı/apartı/daireyi terk etmesini isteme, rezervasyonu tamamen iptal etme veya kiralama döneminin sonra ermesini beklemden villanın/apartın/dairenin tamamen boşaltılmasını talep etme, ücretin tmamını ve ekstra ücret talep etme hakkına sahiptir. Villanın/Apartın/Dairenin kiralanması aşamasında müşterinin beyanı doğrultusunda işlem yapılmakta olup müşteri vermiş olduğu bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğunu, bu hususta doğacak tüm sorumlulukları kabul eder.

VİLLA/APART/DAİRE TEMİZLİĞİ/BAKIMI VE ESKTRA GİDERLER

Günlük, haftalık, aylık Villa/Apart/Daire kiralama fiyatlarına giriş temizliği dahildir. 2(iki) Hafta ve üzeri konaklamalarda haftalık temizlik ve havlu/çarsaf vs. değişimi fiyatlara dahildir. Bunun dışında talep edilecek her türlü temizlik ve havlu/çarşaf vs değişimi ücrete tabidir. Her sabah erken saatlerde havuz ve bahçe bakımı yapılmakta olup kiralama süresince villadan herhangi bir teknik sorun yaşanırsa ev sahibi tarafından giderilecektir, VİLLA ÇARŞISI bundan sorumlu değildir, sadece sorunun giderilmesine yardımcı olur. Tüm villaların/apartların/dairelerin havuz, bahçe ve diğer demirbaşlarının periyodik bakımlarının yapılabilmesi için görevli personelin villanın/apartın/dairenin bahçesine yada içine girmesi gerekmektedir. Bu hizmetlerin aksamadan yürütülebilmesi için müşteri, görevli personelin gerekli durumlarda villaya/aparta/daireye girmesine müsaade etmelidir. Aksi, internet sitemizdeki villa/apart/daire detay sayfasında belirtilmediği sürece elektrik, su, tüp gaz, havuz aydınlatması, internet bağlantısı ve klima kullanımı fiyatlara dahildir. Havuz aydınlatması, klima ve internet her villamızda/apartımızda/dairelerimizde standart olarak mevcut olmayabilir bu nedenle kiraladığınız villlanın/apartın/dairenin özelliklerini villa/apart/daire özellikler sayfamızdan dikkatlice okumanız tavsiye edilmektedir. 

EVCİL HAYVAN/SİGARA

Aksi belirtmedikçe villarımıza/apartlarımıza/dairelerimize evcil hayvan kesinlikle kabul edilmemektedir. Villalarımızın/Apartlarımızın/Dairelerimizin tamamının kapalı alanlarında sigara içilmemektedir.

FİYATLAR

İnternet sayfamızda belirtilen villa/apart/daire kiralama bedelleri günlük, haftalık, aylıktır. Kapora, banka hesaplarımıza havale yolu ile, EFT yolu ile, kredi kartı ödeme sistemi ile yapılabilmektedir.

REZERVASYON VE ÖDEME VE İPTAL ŞARTLARI VE İADE KOŞULLARI

Hesabımıza yatırılan, villa/apart/daire bedelinin ön ödeme miktarı (EFT ile, veya Havele ile, veya Kredi Kartı ile ''tek çekim veya taksitli'', veya Peşin Olarak, veya Mail Order ie veya vb. ) ödeme yaptığınız andan itibaren, villaya/aparta/daireye giriş tarihinize 30 gün kalıncaya kadar yapılan iptallerde, ön ödeme ücretinizin tamamı yanacaktır, çünkü bu ödemenin tamamı villa/apart/daire sahibine ön ödeme olarak yapılmıştır. Geriye kalan miktarı, villaya/aparta/daireye girin anında, tarfımıza ödemeniz gerekmektedir. Müşteri, seyahat başlamadan önce seyahatlerini iptal edebilir. Müşterinin iptal bildirisini VİLLA ÇARŞISI'a yazılı olarak yapılması zorunlu olup yazılı yapılmayan bildirimler kabul edilemez.

İptal durumlarında VİLLA ÇARŞISI, seyahatle ilgili olarak aldığı önlemlerin ve masrafların karşılanması için seyahat anlaşmasında belirtilen hizmetlerin toplam bedelleri üzerinden müşteriden belirli yüzdelerini alacaktır. BU miktarlar aşağıdaki şekilde tespit edilmiştir.

İptal koşulları ;

a ) Rezervasyon için gönderilen kaporanın kesinlikle iadesi yoktur.
b ) Seyahat başlangıcından önceki 30. güne kadar olursa, müşteri, toplam seyahat bedelinin %30'unu ödemek zorundadır.
c ) Seyahat başlangıcından önceki 29. gün ile seyahat başlangıcı olan gün arasında olursa veya müşteri hiç gelmezse müşteri seyahat bedelinin %100'ünü ödemek zorundadır.

Müşteri kendi isteği doğrultusunda, villa/apart/daire bedellerinin tamamını VİLLA ÇARŞISI'a ödemesi durumunda (EFT ile veya havale ile veya peşin olarak veya kredi kartı ile tek çekim halinde) ödeme yaptığı andan itibaren villaya/aparta/daireye 30 gün kalıncaya kadar yapılan iptallerde ödenmiş olan bedelin %30 (yüzde otuz) u yanacaktır. Geri kalan %70'i (yüzde yetmiş) bildireceğiniz hesap numarasına iade edilecektir. Gönderim masrafları da bu paranın içerisinden kesilcektir. Çünkü bu bedelin %30'u (yüzde otuz) villa/apart/daire sahibine ön ödeme olarak yapılmıştır. 

Egˆer rezervasyon iptali villaya/aparta/daireye giris¸ tarihinden 30 gün veya daha az gün önce gerçekles¸ir veya villaya/aparta/daireye giris¸ yapmaz iseniz ve villada/apartta/dairede hiç konaklama olmaz iseniz ödemis¸ oldugˆunuz toplam seyahat ücreti müs¸teriye iade edilmez.
Kredi kartı ile yapılan ödemelerin iade is¸lemlerinden dolayı ortaya çıkan ve çıkacak olan,VİLLA ÇARŞISI’a, Türkiye Cumhuriyeti Devleti, banka veya bankalar tarafından yüklenecek olan maddi zarar, komisyon ücreti vs. gibi yükler müs¸teriye iade edilecek paranın içerisinden kesilir.
Herhangi bir nedenle, villa/apart/daire rezervasyonunun VİLLA ÇARŞISI tarafından iptal edilmesi durumunda, bu durum en kısa zamanda müs¸teriye bildirilecektir. Egˆer portföyümüzde aynı tarihlerde müsait, es¸degˆer bir villa/apart/daire varsa müs¸teriye önerilecektir. Müs¸terinin onaylamaması ve “mücbir sebepler” maddesine girmeyen durumlarda, alınan para müs¸teriye iade edilecektir.

Ayrıca bazı villalarımıza/apartlarımıza/dairelerimize özel (villa/apart/daire internet detay sayfasında belirtilmis¸tir), ödenmis¸ olan kaporanın tamamı ve bu villalarımıza/apartlarımıza/dairelerimize özel (villa/apart/daire internet detay sayfasında belirtilen; rezervasyon tarihine 30 gün kala veya 60 gün kala villa kiralama bedelinin tamamının ödenmesi gereken villalar/apartlar/daireler için) toplam villa/apart/daireler kiralama bedelinin tamamı, müs¸teriden tahsil edilir. Rezervasyonu iptal etse dahi, hiç bir ücret iade edilmez.
Müs¸terinin, kalan ödemeyi zamanında yapmaması halinde,VİLLA ÇARŞISI, söz konusu rezervasyonu iptal etme, daha önce ödenmis¸ olan ücreti geri ödeme yapmama ve bu villaya/aparta/daireye bas¸ka bir rezervasyon alma hakkını saklı tutar.

Rezervasyon iptalleri, yazılı olarak (elektronik posta ile veya iadeli taahhütlü mektup ile) yapılabilir. Telefon yolu ile konus¸arak yapılan rezervasyon iptallerinin geçerliligˆi kesinlikle yoktur. Rezervasyon iptalleri, VİLLA ÇARŞISI ‘nın eline, yazı, ulas¸tıgˆı andan itibaren geçerlidir.

Müs¸terinin kusurundan kaynaklanan bir sebep veya usulüne uygun olarak yazılı bildirim yapılmaksızın sözles¸menin feshi durumları dahil olmak üzere villa/apart/daire’nin is¸ bu sözles¸menin tarafların açık beyanıyla rezervasyon onayından itibaren geçerli olmak kaydıyla, villa/daire/apartın kullanılmamasından VİLLA ÇARŞISI sorumlu tutulamaz. Sözles¸mede gösterilen bedelin tümü villa/apart/dairenin kararlas¸tırılan teslim tarihinde muaccel hale gelip, VİLLA ÇARŞISI nın bu yöndeki tüm hukuki hakları saklıdır.

HASAR DEPOZİTOSU

Her villanın/apartın/dairenin özelligˆine göre farklı miktarda bir hasar depozitosu müs¸teriden tahsil edilecektir. Bu depozito miktarı rezervasyon is¸lemi esnasında müs¸teriye gönderilen konfirmasyon belgesinde yazılı olarak yer alacaktır. Hasar depozitosu müs¸teriden, villaya/aparta/daireye giris¸ günü nakit olarak tahsil edilecek ve müs¸teri villadan/aparttan/daireden ayrılmadan önce yapılacak kontrolde, sagˆlam olarak teslim edilen villa/apart/daire ile villanın/apartın/dairenin demirbas¸larında bir hasar,eksik vs. yok ise nakit olarak iade edilecektir. Müs¸terinin sözles¸mede belirtilenden erken bir saatte villadan/aparttan/daireden ayrılmak istemesi veya yogˆunluk nedeni ile villa/apart/daire çıkıs¸ kontrolünün yapılamaması durumunda, depozito müs¸teriden alınacak bir hesap numarasına gönderilecektir. Villada/Apartta/dairede olus¸an hasar, alınan depozitoyu as¸an miktarda ise müs¸teriden bu hasarı ödemesi istenecek, aksi durumlarda yasal yollara bas¸vurulacaktır.

YÜZME HAVUZLARI

Villalarımızın/apartlarımızın/dairelerimizin Yüzme Havuzu ısıları; hava durumuna ve mevsimsel sıcaklıgˆa göre degˆis¸kenlik gösterir, villayı/apartı/daireyi kiralayan müs¸teri, havuzun sogˆuk olmasından dolayı havuza girememesinden ve bu yüzden havuzu kullanamamasından VİLLA ÇARŞISI kesinlikle sorumlu tutulamaz. Villayı/apartı/daireyi kiralayacak olan müs¸teri, villayı/apartı/daireyi kiralayacagˆı tarihte hava durumunu ögˆrenmek için; Devlet Meteoroloji Genel Müdürlügˆü web sitesinden veya Devlet Meteoroloji Genel Müdürlügˆü’nü telefonla arayıp bilgi alabilirler.

ISITMALI YÜZME HAVUZLARI

Her villanın/apartın yüzme havuzlarında ısıtma sistemi yoktur. Isıtma sistemi var ise bu villanın/apartın detay sayfasında açık bir şekilde belirtilmektedir. Bazıları ücretli bazıları ücretsizdir. Bu da villanın/apartın detay sayfasında açık bir şekilde belirtilmektedir. Isıtmalı yüzme havuzlarının su dereceleri 26 santigrat ile 29 santigrat arasında değişiklik göstermektedir. Kaplıca veya Ilıca vs. yerlerdeki gibi kaynar su veya çok sıcak su gibi kesinlikle değildir. Böyle bir beklentiniz olmasın. Villanızı kiralarken ve ısıtmayı ücretli olarak isterken bu durumu göz önünde bulundurmalısınız. “Bu su sıcak değil” vb. ifadeler kullanıp ısıtma için ödemiş olduğu parayı geri almak isteyenlere para iadesi yapılmayacaktır. Villayı bu şekilde (havuz ısıtmalı) kiralayan müşteri bu gibi durumlardan dolayı havuzu kullanamamasından VİLLA ÇARŞISI sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz. Ayrıca havuz ısıtmaları elektrik ile yapıldığından dolayı, elektrik idaresinden kaynaklanan elektrik kesintisi sebebiyle havuzun soğumasından VİLLA ÇARŞISI sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz.

SORUMLULUKLARIMIZ VE GARANTİ

VİLLA ÇARŞISI ; villanın/apartın/dairenin belirlenen tarih ve saatte, temiz ve kullanıma hazır olarak müs¸teriye teslim edilmesinden sorumludur. Villaya/Aparta/daireye giris¸te, egˆer bozuk, çalıs¸mayan herhangi bir es¸ya ya da aksaklık varsa müs¸teri tarafından VİLLA ÇARŞISI ‘a derhal bildirilmeli ve bu aksaklıkların giderilmesi talep edilmelidir. VİLLA ÇARŞISI bu talebi villa/apart/daire sahibine ya da ilgili s¸irkete bildirecek ve en geç 48 saat içinde bu aksaklıgˆın giderilmesini sagˆlayacaktır. VİLLA ÇARŞISI aksaklıgˆın giderilmesinden sorumlu degˆildir, aksaklıgˆın giderilmesine yardımcı olur. VİLLA ÇARŞISI , zamanında bildirilmeyen aksaklıklardan sorumlu tutulamaz. VİLLA ÇARŞISI, villa/apart/daire sahibi ile müs¸teri arasında aracı durumundadır ve bu nedenle villada/apartta/dairede olus¸abilecek aksaklıkların giderilmesinden villa/apart/daire sahibi sorumludur. Bunun dıs¸ında ortaya çıkabilecek ve müs¸terilerin kendi sorumluluklarında olan hiçbir kaza, hastalık, yaralanma, havuzda bogˆulma, ölüm, hırsızlık vb. ve villada/apartta/dairede olabilecek yangın, hırsızlık vb. olaylardan ve kazalardan VİLLA ÇARŞISI sorumlu tutulamaz. Bunun dıs¸ında, müs¸terinin villaya/aparta/daireye ulas¸masında, geri dönüs¸lerinde, tatil sırasında üçüncü s¸ahıslardan/firmalardan alacakları gezi, alıs¸veris¸, yiyecek, içecek, egˆlence, ulas¸ım, seyahat, rehberlik hizmetleri vb. gibi herhangi bir servisten dogˆacak sorunlardan VİLLA ÇARŞISI kesinlikle sorumlu olmayacaktır. Müs¸teri, villadan/aparttan/daireden ayrıldıktan sonra, villada/apartta/dairede kaldıgˆı süre içerisinde VİLLA ÇARŞISI ‘a bildirmedigˆi bir aksaklık ya da arıza nedeni ile alamadıgˆı bir hizmet için herhangi bir hak ya da geri ödeme talep edemez.

FATURA VE VERGİ

VİLLA ÇARŞISI web sayfasında yayımlanan hiç bir villa, ya da hiç bir apart, hiçbir daire VİLLA ÇARŞISI’a ait değildir. Her villanın/apartın/dairenin sahipleri farklı farklı kişilerdir, şahıslardır, kurumlardır, şirketlerdir.VİLLA ÇARŞISI, kişilerin, şahısların, kurumların, şirketlerin, villalarını/apartlarını/dairelerini müşteriye kiralamak için aracıdır (komisyoncudur), bu nedenle VİLLA ÇARŞISI, sadece aracılık (komisyonculuk) faturası keser. Yani müşterinin ödediği ücretin içerisinden, belirli bir aracılık (komisyonculuk) kârı kazanır ve bu kâra fatura keser. Diğer geri kalan kâr villa/apart/daire sahibinin kârı olduğundan dolayı, geri kalanına fatura kesmez. Geri kalan miktar villa/apart/daire sahibinin sorumluluğundadır, bundan dolayı geri kalan miktarın faturasını villa/apart/daire sahibi keser.VİLLA ÇARŞISI, sadece kendi kazandığı kâra karşılık fatura kesmekle yükümlüdür, üçüncü şahısların, kurumların, kişilerin, şirketlerin kazandığı kâr için fatura kesmez, bundan kesinlikle sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz.

MÜŞTERİNİN SORUMLULUKLARI

Müs¸teriler villayı/apartı/daireyi, havuzu, bahçe mobilyalarını, villada/apartta/dairede kendilerine çalıs¸ır ve sagˆlam durumda teslim edilen tüm elektrikli ve elektronik es¸yalar ile digˆer mobilyaları temiz kullanmakla yükümlüdür. Müs¸teriler kendilerine temiz teslim edilen tüm mutfak es¸yalarını aynı s¸ekilde temiz bırakmak zorundadır. Villada/Apartta/Dairede çıkıs¸ günü tüm çöpler atılmıs¸ ve bulas¸ıklar yıkanmıs¸ s¸ekilde villa/apart/daire teslim edilmelidir. Aksi durumlarda ve villanın/apartın/dairenin makul ölçülerin üzerinde kirli bırakıldıgˆı durumlarda VİLLA ÇARŞISI bir temizlik ücreti tutarı hasar depozitosundan tahsil edecektir.

Villada/Apartta/dairede olus¸an herhangi bir hasar durumunda, müs¸teriler VİLLA ÇARŞISI’ı haberdar etmekle yükümlüdür. Müs¸terilerin konakladıkları süre içinde villaya/aparta/daireye verecekleri her türlü hasar ve kaybettikleri her türlü es¸yanın bedeli egˆer hasar depozitosu alınmıs¸sa bu depozitodan düs¸ülecek, hasar depozitosunu as¸an hasar durumlarında ise müs¸teriden nakit olarak ödemesi talep edilecektir.

Ayrıca müs¸teri ve beraberindekiler toplumsal ve ahlaki kurallara uymaya, çevreyi rahatsız edecek s¸ekilde gürültü yapmamaya, yüksek sesle müzik dinlememeye, ülkemiz kanunlarınca yasaklanan ve suç tes¸kil eden davranıs¸larda bulunmamaya özen göstermelidirler. Bu gibi nedenlerle müs¸teri ve beraberindekiler hakkında VİLLA ÇARŞISI ‘a bir s¸ikayet ulas¸ması durumunda VİLLA ÇARŞISI müs¸teriden rezervasyon süresi dolmadan villayı/apartı/daireyi bos¸altmasını isteme hakkına sahiptir.

Web sayfasında belirtilen ve muhafazakar (havuzu dıs¸arıdan görünmeyen villalar) olarak tanımlanan villalarda konaklama yapacak olan müs¸terilerimizin, yüzde yüz, görünmemezlik garantisini VİLLA ÇARŞISI vermez. Görünmemezlik konusunda, müs¸terileriler kendi mahremiyetlerini kendileri sagˆlamak durumundadır. Bu gibi problemlerde, VİLLA ÇARŞISI , sorumluluk kabul etmez. VİLLA ÇARŞISI, bu gibi problemlerden kesinlikle sorumlu tutulamaz.

MÜCBİR SEBEPLER

Mücbir sebepler kapsamına giren durumlarda VİLLA ÇARŞISI hiçbir yasal sorumluluk altına girmeden bu sözles¸meyi tek taraflı olarak fesh edebilir. Bölgedeki ya da ülkedeki savas¸, savas¸ tehdidi, ayaklanma, grevler, dogˆal afetler, yangınlar, terörist faaliyetler, salgın hastalıklar, ulas¸ımda meydana gelebilecek teknik sorunlar, VİLLA ÇARŞISI ‘ın engellemesi mümkün olmayan, belediyelerce ya da kamu kurumlarınca yapılan üstyapı ve altyapı çalıs¸maları, devlet yetkililerinin bölgedeki yasaklamaları ve öngörülmesi mümkün olmayan ve kontrolümüz dıs¸ında gelis¸en tüm olaylar mücbir sebep kapsamında degˆerlendirilecektir.

ŞİKAYETLER

Müs¸teriler villada/apartta/dairelerde kaldıkları süre içerisindeki s¸ikayetlerini hemen VİLLA ÇARŞISI’a bildireceklerdir. S¸ikayet konusu durum, VİLLA ÇARŞISI görevlilerince incelenecek ve gereken tedbirler derhal alınacaktır. Konaklama süresinde bildirilmeyen, konaklama bittikten ve villadan/aparttan/dairelerden ayrıldıktan sonra yapılacak s¸ikayetlerden VİLLA ÇARŞISI kesinlikle sorumlu tutulamayacaktır.

GÜVENLİK VE GİZLİLİK POLİTİKASI

VİLLA ÇARŞISI, is¸bu Gizlilik Politikası ve Kullanım Sözles¸mesi’nde tanımlı olan haller haricinde kis¸isel bilgileri herhangi bir s¸irkete veya üçüncü kis¸ilere açıklamayacaktır. villa çarşısı hiç bir zaman ziyaretçilerin, kayıtlı kullanıcıların ve ortakların kis¸isel bilgilerini üçüncü s¸ahıslara satmamaktadır. Kis¸isel bilgiler; adı soyadı, adresi, telefon numarası, e-posta adresi gibi kullanıcıyı tanımlamaya yönelik her türlü bilgiyi ifade etmektedir. VİLLA ÇARŞISI, kis¸isel bilgileri kendi bünyesinde kullanıcı profili belirlemek ve istatistiksel çalıs¸malar yapmak amacıyla kullanabilecek ve sadece bu çalıs¸maların yapılması amacıyla üçüncü kis¸iler ile paylas¸abilecektir. VİLLA ÇARŞISI , kis¸isel bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümlülügˆü olarak addetmeyi, gizliligˆin sagˆlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kis¸iye ifs¸asını önlemek için gerekli tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. VİLLA ÇARŞISI ‘nın gerekli bilgi güvenligˆi önlemlerini almasına kars¸ın, “www.villacarsisi.com” sitesine ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kis¸ilerin eline geçmesi durumunda,VİLLA ÇARŞISI ‘nın herhangi bir sorumlulugˆu olmayacaktır. www.villacarsisi.com sitesi dahilinde bas¸ka sitelere link verebilir. www.villacarsisi.com, link vasıtasıyla eris¸ilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk tas¸ımamaktadır.www.villacarsisi.com, gerektigˆinde kullanıcıların IP adreslerini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir s¸ekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.

DİĞER ÖNEMLİ BİLGİLER

1) Villaya/Aparta/Daireye giden yolların bozuk olması, yokus¸ yukarı olması, stabilize olması, ıslak zemin olması vs. gibi,VİLLA ÇARŞISI ‘nın önüne geçemedigˆi durumlarda VİLLA ÇARŞISI kesinlikle sorumlu tutulamaz.

2) Villaya/Aparta/Daireye ulas¸ım esnasında olus¸abilecek kaza vs. kısacası her türlü olumsuzluktan VİLLA ÇARŞISI kesinlikle sorumlu tutulamaz.

3) Bazı villaların ins¸aasında kullanılan, farklı malzemeler (sedir agˆacı, çam agˆacı, bazı plastik ürünler, bahçede veya villanın içinde bulunan her türlü bitki vs.) müs¸teriyi sagˆlıksal yönden veya psikolojik yönden rahatsız etmesi durumunda, bu olaydan VİLLA ÇARŞISI kesinlikle sorumlu tutulamaz.
4) Tüm Villalarımızda/Apartlarımız/Dairelerimizde konaklayacak olan müs¸terilere özel araç lazım olacaktır. Müs¸terinin villaya/aparta/daireye ulas¸ımı kendi sorumlulugˆundadır. VİLLA ÇARŞISI kesinlikle sorumlu tutulamaz.

5) Müs¸teri, üçüncü kis¸ilerden taksi, transfer aracı veya kiralık araç temin edebilir. VİLLA ÇARŞISI, üçüncü s¸ahıslardan kiralanacak veya kiralanmıs¸ olan veya transfer veya taksi hizmetine karıs¸maz. Müs¸terinin kendi sorumlulugˆundadır.

6) Villa veya apart veya daireyi kiralamıs¸ olan müs¸teri, kiralamıs¸ oldugˆu villanın veya apartın veya dairenin cogˆrafi konumundan dolayı hos¸nutsuz kalması durumundan VİLLA ÇARŞISI sorumlu tutulamaz. VİLLA ÇARŞISI, villanın/apartın/dairenin konumunu Google Harita üzerinden, yaklas¸ık olarak is¸aretlemis¸tir.

7) Villaya/Aparta/Daireye ulas¸ım esnasında, özel veya kiralamıs¸ oldugˆunuz aracın zarar görmesinden VİLLA ÇARŞISI sorumlu tutulamaz.

8) Villayı/Apartı/Daireyi kiralamıs¸ olan müs¸terinin aracının (motor, otomobil vs.) altının yere yakın olması, aracın motor gücünün zayıf olması, müs¸terinin; otomobil, motor vs. kullanmadaki acemiligˆi ve buna bagˆlı olarak villaya/aparta ulas¸amaması sebebiyle ortaya çıkabilecek her türlü olumsuzluk müs¸terinin kendi sorumlulugˆundadır. Bu gibi veya buna benzer sorunlardan VİLLA ÇARŞISI kesinlikle sorumlu tutulamaz.

9) Villa/Apart/Daire hakkındaki “www.villacarsisi.com” detay sayfasında belirtilen “uzaklık tablosu” yaklas¸ık olarak yazılmıs¸tır. Mesafeler tam net olarak belirtilmemis¸tir. Ufak tefek yanılmalar olabilir. Villayı/Apartı/Daireyi kiralayan müs¸teri bunu göz önüne almayı kabul eder.

10) Villa/Apart/Daire hakkındaki “www.villacarsisi.com” detay sayfasında belirtilen “uzaklık tablosu” nda belirtilen “havalimanı” villaya/aparta/daireye en yakın olan havalimanıdır. Bu; Dalaman, Bodrum veya Antalya vs. Havalimanı olabilir.VİLLA ÇARŞISI yetkilisine hangi havalimanı daha yakın, sormanız gerekmektedir. Aksi taktirde yanlış veya uzak havalimanına uçak bileti almanızdan kaynaklanan problemlerden VİLLA ÇARŞISI sorumlu tutulamaz.

11) Villa/Apart/Daire hakkındaki “www.villacarsisi.com” detay sayfasında “uzaklık tablosu”nda belirtilen mesafeler, en yakın restaurant, en yakın plaj, en yakın yerles¸im yeri, en yakın plaj, en yakın toplu tas¸ımanın geçtigˆi yol ve en yakın havaalanı göz önünde bulundurularak yazılmıs¸tır. Belirtilen restaurant veya market kapanmıs¸ ise VİLLA ÇARŞISI sorumluluk kabul etmez.

12) Villada/Apartta/dairede bulunan havuzda olus¸acak bogˆulma, düs¸me, ayak kırılması, kol kırılması gibi olus¸acak tüm kazalardan VİLLA ÇARŞISI sorumlu tutulamaz.

13) Villaların tamamında yaklaşık 160 litrelik güneş enerjisi ile ısınan sıcak su tankı bulunmaktadır. Müşterinin, adil kullanımın dışında aşırı sıcak su tüketiminden dolayı sıcak suyun kalmamasından kaynaklanan problemlerden müşteri birebir sorumludur,VİLLA ÇARŞISI bu durumdan kaynaklanan problemlerden kesinlikle sorumlu tutulamaz.

14) Villalarımızın/apartlarımızın/dairelerimizin hiç birisinde yiyecek, içecek, herhangi bir gıda ürünü vs. bulunmamaktadır. Hiç bir villada/apartta/dairede, kahvaltı, öğlen yemeği, akşam yemeği, açık büfe vb. gibi hizmetlerin hiçbirisi yoktur. Bu ürünlerin temin edilmesi müşterinin kendi sorumluluğundadır. VİLLA ÇARŞISI bu gibi durumlardan sorumlu tutulamaz.

15) Villalarda/Apartlarda/Dairelerde veya yolda, Cep Telefonu sinyalinin hiç alınmaması, az alınması veya cep telefonundan internetin çekmemesi gibi durumlardan VİLLA ÇARŞISI kesinlikle sorumlu tutulamaz. GSM operatörünüzü arayıp, gideceğiniz bölgede GSM sinyali durumu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

16) Kredi kartı ile veya mail order ile veya EFT veya havale veya vb. şeklinde ödeme yapsanız dahi, size “onay maili” ve “konfirmasyon belgesi” gelmeden, kesinlikle, uçak bileti, otobüs bileti, vs. satın almayınız. Para ödemesini VİLLA ÇARŞISI’ya yapsanız bile size “onay maili” ve “konfirmasyon belgesi” gelmediği taktirde villayı/apartı/daireyi kesinlikle kiralamış sayılmazsınız. Müşterinin aceleci davrandığı bu ve buna benzer durumlardan ortaya çıkabilecek maddi ve manevi zararlardan VİLLA ÇARŞISI kesinlikle sorumlu tutulamaz.

17) Villada/Apartta/Dairede olus¸acak müs¸terinin sebep oldugˆu tüm kazalar ve olaylardan yangın, elektrik kaçagˆı, tüp kaçagˆı ve bunun sonucunda olus¸acak ölüm ve kazalardan, internet sağlayıcısından (Türk Telekom vs.) kaynaklanan telefon ve internet kesilmesi, Elektrik S¸irketinden kaynaklanan elektrik kesilmesinden, Su Şirketinden kaynaklanan su kesilmesinden VİLLA ÇARŞISI sorumlu tutulamaz.

18) Web sitemizde belirtmis¸ oldugˆumuz Villa/Apart/dairelerimiz birebir aynısı olup, sitede göründügˆü gibi olmadıgˆını, sitede daha iyi göründügˆünü, sitede daha büyük veya daha küçük oldugˆu vb. gibi bahaneler asla kabul edilemez ve bunlardan VİLLA ÇARŞISI sorumlu tutulamaz.

19) Olumlu veya olumsuz doğa olaylarından/koşullarından ve olumlu veya olumsuz hava durumundan/koşullarından oluşabilecek her türlü olumsuzluktan VİLLA ÇARŞISI sorumlu tutulamaz.

20) Müs¸teriyi; arı, akrep, böcek, yılan sokması, kedi, köpek ısırması ve vb. olaylardan dolayı VİLLA ÇARŞISI sorumlu tutulamaz.

21) Havuzu dışarıdan görünmeyen villa diye tabir edilen muhafazakar villaları tercih etmek isteyen müşteri, villanın detay sayfasında; “bu villa muhafazakar ailelere uygundur”, “havuzu dışarıdan görünmez”, “tesettürlü bayanlar tercih edebilir” vb. ibareler yok ise o villa muhafazakar bir villa değildir. Bu gibi ibareler olmayan villayı kiralayıp, villaya geldiği zaman “bu villa muhafazakar bir villa değil” deyip VİLLA ÇARŞISI’yı suçlamasından,VİLLA ÇARŞISI kesinlikle sorumlu değildir. Villayı kiralayacak olan müşterinin tüm detayları dikkatli bir şekilde okumasını tavsiye ederiz.

22) Villanın/Apartın/Dairenin içerisine veya havuz bahçesi veya havuz terasına, herhangi bir gıda maddesinden dolayı veya çöpünüzden dolayı karınca veya böcek vb. veya değişik hayvan toplanmasından müşteri birebir sorumludur, bu durumdan VİLLA ÇARŞISI sorumlu tutulamaz.

23) Villanın/apartın/dairenin yüzme havuzundan veya duşundan gelen sudan meydana gelebilecek her türlü hastalıktan, klor alerjisinden vs. kimyasal alerjiden,VİLLA ÇARŞISI kesinlikle sorumlu tutulamaz. Sağlıksal veya vücud hassaslığı olan kişilerin havuza girmemesini tavsiye ederiz.

24) Kiralanan villa/apart/daire çevresinde her türlü büyükbaş, küçükbaş, tavuk, keklik, vs. hayvancılık yapılabilmektedir, kiralanan villanın/apartın/dairenin bahçesinde veya komşu evlerin/villaların/apartların/dairelerin bahçelerinde her türlü gübre kullanılabilmektedir, bu ve bu gibi olaylardan kaynaklanabilecek rahatsız edici hayvan sesleri ve kötü kokulardan VİLLA ÇARŞISI kesinlikle sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz.

25) Cenaze, ölüm, savas¸, sagˆlık problemi, kaza veya kamu personeli veya özel s¸irket personelinin izin iptali vb. durumlarda tüm kiralama s¸artları harfiyen geçerli olup iptal durumu kesinlikle söz konusu degˆildir.
Müs¸teri, yukarıda belirtmis¸ oldugˆumuz tüm kos¸ulları kabul etmis¸ olup, bu ve vb. bahaneleri üreterek kira sözles¸mesini fesih çabasına girmesi takdirinde VİLLA ÇARŞISI sözles¸meyi tek bas¸ına fesih etme hakkını ve sözles¸me bedeli talep etme hakkını kullanabilir.

İHTİLAFLAR

Bu sözles¸menin kapsamına giren konularla ilgili ortaya çıkabilecek her türlü anlas¸mazlıklarda Antalya Kaş I·cra Daireleri ve Mahkemeleri yetkilidir.

VI·LLALARIMIZDAN/APARTLARIMIZDAN/DAI·RELERI·MI·ZDEN HERHANGI· BI·RI·NE REZERVASYON YAPTIRAN MÜS¸TERI·LER YUKARIDAKI· S¸ARTLARIN TAMAMINI KABUL ETMI·S¸ SAYILIRLAR. BU S¸ARTLARIN HERHANGI· BI·RI·NE AYKIRI DAVRANIS¸ " VİLLA ÇARŞISI" YA REZERVASYONLARI TEK TARAFLI I·PTAL ETME, GERI· ÖDEME YAPMAMA VE ÜCRETI·N TAMAMINI TALEP ETME HAKKI VERI·R.